Tewkesbury & District Skittle League Results 
Premier 2nd Division
Team Games  Won Drawn Set 1 Set 2 Set 3 Set D Points Team Games  Won Drawn Set 1 Set 2 Set 3 Set D Points
Cleeve Hillbillies 3 3 0 2 3 3 0 28 Monks 3 3 0 3 1 3 0 26
Forthampton C C 3 3 0 1 3 3 0 26 Northway 3 2 0 3 2 1 1 21
Wye Emms 3 3 0 3 2 1 0 24 Alderton Allsorts 3 2 0 2 2 2 0 20
Rousers 3 2 0 2 3 2 0 22 Poachers 3 2 0 2 1 3 0 20
Woodpeckers 3 2 0 2 2 2 0 20 Hermits 2 2 0 2 1 1 0 16
Swifts 3 2 0 2 1 1 1 17 Dynamos 3 1 0 1 2 1 0 12
Cosmos 3 1 0 2 1 2 0 14 Yokels 3 1 0 0 2 2 0 12
Rollers 3 2 0 1 0 2 0 14 Misfits 3 1 0 2 1 0 1 11
Bombers 3 1 0 2 1 1 0 12 Railwaymen 2 1 0 0 1 2 0 10
Plough 3 1 0 0 2 2 0 12 Magpies 3 1 0 0 1 1 0 8
Gunners 3 1 0 1 1 1 0 10 Villagers 1 1 0 1 1 0 0 8
Wanderers 3 0 0 2 1 0 0 6 Wigwood Pirates 3 0 0 1 2 0 0 6
Twyning C C 3 0 0 1 0 1 0 4 Bye 0 0 0 0 0 0 0 0
L & H Eng 3 0 0 0 0 0 1 1 Drunkeys 2 0 0 0 0 0 0 0
                                   
Result secs use 210 84 0 42 40 42 #VALUE! Result secs use 210 84 0 40 40 40 6 210
1st Division 210 210 3rd Division
Team Games  Won Drawn Set 1 Set 2 Set 3 Set D Points Team Games  Won Drawn Set 1 Set 2 Set 3 Set D Points
Merretts 3 3 0 2 3 2 0 26 Pilgrims 3 2 0 2 2 2 1 21
Scuttlers 3 3 0 1 1 2 1 21 Dumbleton C C 3 2 0 2 3 1 0 20
WMK Elite 3 1 1 2 1 3 0 18 Cygnets 3 2 0 1 2 2 1 19
Ashton C C 3 1 0 3 1 2 0 16 Beavers 3 2 0 1 2 2 0 18
Cleeve AFC 3 2 0 2 1 1 0 16 Greyhound 3 2 0 3 1 1 0 18
Shunters 3 2 0 1 2 1 0 16 The Pedro's 3 2 0 1 1 2 1 17
Black Bear 3 1 1 1 2 1 1 15 Beckford S C 3 2 0 1 1 2 0 16
Beechmen 2 1 0 1 2 1 0 12 Sharks 3 1 0 1 3 1 0 14
Unreliables 3 1 0 1 1 1 1 11 MIB 3 1 0 1 1 2 1 13
Acorns 3 1 0 1 0 2 0 10 Vilans 3 1 0 2 1 1 0 12
Strikers 2 1 0 1 1 1 0 10 Corse Lawn 3 1 0 1 0 2 1 11
Village Inn 2 0 0 0 1 1 1 5 Missorts 3 1 0 1 1 1 1 11
The Champions 3 0 0 0 2 0 0 4 Ice Bears 3 1 0 1 1 1 0 10
Bye 0 0 0 0 0 0 0 0 Playboys 3 1 0 2 1 0 0 10
                  Result secs use 0 0 0 0 0 0 0 0
Result secs use 180 68 4 32 36 36 4 180
Top Scores Top Scores
  Name   Team   Score Alley       Name   Team   Score Alley    
Premier M.Gilder Wye Emms 79 YMCA1 Div 2 I.Haines Hermits 77 DD's
Div 1 D.Trenfield Unreliables 70 Bluebell Ryall                  
  J.Williams Beechmen 70 Bluebell Ryall                  
                  Div3 M.Hiam Greyhound 69 Railway Ripple